Kia dnes predstavila nový prírastok do rodiny Cerato (na niektorých trhoch predávanej pod názvom Forte), ktorá je najúspešnejším exportným modelom automobilky - vlani sa predalo vyše 300-tisíc vozidiel. Ku štvordverovému sedanu a dvojdverovému kupé pribudol 5-dverový hatchback. Prednedávnom ho mohli vidieť návštevníci autosalónu v New Yorku, teraz prišlo oficiálne uvedenie v Soule.

Nové Cerato má rovnaký rázvor ako Kia cee'd (2650 mm) a očividne sa na ňu  podobá. Cerato je o niečo dlhšie, vďaka čomu má väčší batožinový priestor (415 oproti 340 litrom). Do fotografie sme domontovali slovenskú sestru v modrom prevedení - všimnite si zhodný tvar prednej kapoty a prvého (A) stĺpika:

kia cerato 5d kia ceed

Motorická výbava je klasicky "mimoeurópska" - len dva benzínové motory 1,6 a 2,0 l a žiadny diesel. V základnej verzii vzadu len bubnové brzdy. Kia otvorene hovorí, že Cerato je zamerané na americký trh a ázijské regióny, v Európe (možno s výnimkou Ruska) sa oficiálne nepredáva a ani sa predávať nebude.

"Európsky dopyt v segmente C je uspokojený na Slovensku vyrábaným a často oceňovaným modelovým radom Kia cee'd," doslova sa uvádza vo vyhlásení automobilky.

kia cerato 5d

Takto vyzerajú ďalší dvaja členovia rodiny Cerato/Forte - sedan (verzia vyrábaná v Číne) a kupé Koup (pre americký trh):

kia cerato sedan

kia cerato koup

Video - Kia Cerato 5D na ceste:

Video - Kia Cerato 5D exteriér:

Video - Kia Cerato 5D interiér:

Redakcia Autozor.sk, foto a video Kia Motors