Ako používať porovnávaciu tabuľku

Každý, aj neprihlásený používateľ, si môže zostaviť tabuľku z maximálne piatich áut. Jednoducho si prezeráš detaily áut, ktoré si našiel cez vyhľadávanie, a keď Ťa niektoré zaujme, klikneš na linku "Pridaj do porovnania". Alebo pridávaš autá do porovnania priamo z výsledkov vyhľadávania - stačí klikať na ikonky za cenou modelu.

Svoju aktuálnu tabuľku si môžeť kedykoľvek zobraziť kliknutím na odkaz v "plávajúcom" boxíku v pravom dolnom rohu okna alebo kliknutím na záložku v hlavnom menu. Tabuľka ostane zapamätaná, kým nezavrieš internetový prehliadač, nevymažeš si cookies alebo kým si tabuľku neuložíš. Môžeš si tiež otvoriť niektorú z uložených zdieľaných tabuliek a podľa vlastnej chute si ju upraviť. Pozor, úpravy v zdieľanej tabuľke si prehliadač nezapamätá - akonáhle odídeš zo stránky s tabuľkou, zmeny sú stratené.

S porovnávacím tabuľkami sa dajú robiť veľké veci:

  • Pridávať autá (iba do neuloženej tabuľky)
  • Ukladať si tabuľku (iba Tebou vytvorenú)
  • Vymazávať autá (z akejkoľvek tabuľky)
  • Meniť poradie áut/stĺpcov (v akejkoľvek tabuľke)
  • Skrývať vybrané riadky (v akejkoľvek tabuľke)
  • Priraďovať jednotlivým bunkám hodnoty od 0 do 3, na základe toho sa automaticky vypočíta skóre pre každé auto v porovnaní (v akejkoľvek tabuľke).

Názorný príklad na používanie hodnotenia: V tabuľke máš tri autá A, B a C. A má veľký kufor, B len o trochu menší a C dosť slabý. Veľkosť kufra je pre Teba veľmi dôležitá. Autu A dáš za veľkosť kufra hodnotu 3, autu B dvojku a C necháš na nule. Ďalší príklad s tempomatom, ktorý pre Teba nie je podstatný, ale ak zaň nepýtajú príplatok, tak ho neodmietneš. A ho má, B a C nie. Hodnotíš A=1, B=0, C=0. Čiže číselné hodnoty, pre ktoré sa rozhodneš, môžu vyjadrovať tak poradie hodnotených áut v danom parametri, ako aj dôležitosť tohto parametra. Sumárne číselné skóre Ti napovie, ktoré z porovnávaných áut je pre Teba najvhodnejšie.

Pozor, ak v tabuľke priraďuješ hodnoty jednotlivým parametrom, odporúčame sa najskôr prihlásiť, aby si si mohol/a prácne vytvorenú tabuľku aj s hodnotením uložiť. Autá v rozpracovanej tabuľke sú síce zapamätané a nestratia sa, kým nezavrieš priehliadač (neplatí pre úpravy v zdieľanej tabuľke niekoho iného), no hodnoty priradené bunkám zapamätané nie sú a pri obnovení stránky či pokuse o prihlásenie sa stratia.

Prihlásený používateľ má pri práci s tabuľkovými porovnaniami všetky možnosti ako neprihlásený. Navyše si môžeš tabuľku uložiť a kedykoľvek sa k nej vrátiť cez zoznam svojich uložených tabuliek. Môžeš sa rozhodnúť, či budeš tabuľku zdieľať s ostatnými. Nikto Ti ju nemôže zmeniť alebo vymazať, iby Ty sám.

Hodnoty uvedené v uloženej porovnávacej tabuľke boli platné v čase jej vytvorenia. Medzitým sa mohli zmeniť ceny či parametre a konkrétny model/verzia už nemusia byť v predaji. Klikni na názov alebo fotku auta, ak chceš dostať aktuálne údaje.


--- začiatok technického testu ---

--- koniec technického testu ---