Recenzia Suzuki Swift 5D 1,2 VVT 69 kW GLX AC

Autor: Almazko | 4. 12. 2012
Príplatková výbava Žiadna
Rok výroby 2012
Najazdené km v čase recenzovania 9800
Suzuki Swift v databáze Autozoru

Prečo práve toto auto

K výberu práve tohto auta som dospel pomocou výborného pomocníka"Autozor"a to dôsledným porovnávaním parametrov a úžitkových vlastností celého radu typov aut,s ohľadom na nadobúdaciu cenu,ktorú som si stanovil na hodnotu do 9900 €.Konečný výber bol teda kompromisom dobrých úžitkových vlastností a prijateľnej ceny. /Od 1.3.2012 následne,auto zlacnelo ešte o 360 €./

Praktické vlastnosti

Prijateľné rozmery vozidla,vysoká nosnosť,prehľadné usporiadanie ovládacích prvkov,dostatočná výbava,vysoký výkon,dostatočné zrýchlenie aj max.rýchlosť,veľmi dobrá spotreba paliva.Pohoda pre cestujúcich a vysoká bezpečnosť hodnotená 5 bodmi,sedem airbagov,t.zn.vrátane kolenného airbagu pre vodiča.Dobrá audio-sústava so 6 reproduktormi.

Jazdné vlastnosti

Pôsobí dojmom,že veľmi dobre "sedí" na vozovke,čo sa bez výnimky osvedčuje v praktickej prevádzke,dobrá ovládateľnosť pri jazde v na priamej ceste ako aj v zákrutách,ako na bežných cestách,tak aj na diaľnici.Ľahká manévrovateľnosť na parkoviskách.Zrýchlenie vozidla je veĺmi dobré,avšak treba pritom využiť vyššie otáčky motora.

Spoľahlivosť a servis

Vozidlo má prakticky po zábehu,pričom dosiahlo úplnú spoľahlivosť,bez akéjkoľvek poruchy.Servis zatiaľ nebol potrebný,prvá návšteva /pravdepodobne/až po roku od nadobudnutia,t.zn.vo februári 2013.

Najväčšie prednosti

Dostatočný komfort pre osádku,vysoká bezpečnosť pre osádku,dobré dynamické vlastnosti,presné ovládanie prevodov,znamenitá spotreba.
Spotreba doteraz 5,27 l/100 km,pri jazde na okresných cestách a šetrným spôsobom,okolo 4,5 l/100 km,pri ceste po diaľnici do Nemecka /2200 km tam a späť priemer 5,2 l/100 km. V mestách zriedkakedy málo nad 6,0 l/100 km.

Najväčšie nedostatky

Malý užitočný priestor pre batožinu,len 211 litrov,neurčuje toto auto pre väčšie rodinné výlety,alebo dovolenky.
Vysoká užitočná nosnosť 520 kg je potom,pri nedostatočnom priestore málo využiteľná.
Ovládanie svetiel,pokiaľ si nepriplatíte za automatické prihlasovanie /až 100 €/kladie vysoké nároky na pozornosť vodiča,aby sa vyhol príp.pokute.
Akumulátor má malú kapacitu len 36 Ah.

Komentáre

Najnovšie recenzie

Všetky

Najnovšie zdieľané porovnania

Všetky

Najnovšie testy

Všetky

Pracujem ... Pracujem ...