Po programe Servis 5+ od Renaultu prichádza na slovenský trh ďalší špeciálny servisný program pre majiteľov vozidiel uvedených na trh pred 5 a viac rokmi. Zavádza ho Citroën a týka sa zatiaľ len dvoch modelových radov - už nevyrábaného C2 a predchádzajúcej generácie C3. Servisné operácie v autorizovanej sieti sú s použitím dielov Eurorepar lacnejšie o 20 percent ako rovnaké operácie s použitím originálnych dielov, pričom sa na ne vzťahuje rovnaká záruka značky.

Napríklad výmena predných brzdových doštičiek stojí 72 €, výmena tyčky stabilizátora 41 €, výmena rozvodov na benzínovom motore 138 €. Citroën zároveň s uvedením programu ponúka za symbolickú cenu 4,99 € dvadsaťminútovú prehliadku vozidla zahŕňajúcu kontrolu remeňov, výfukového potrubia, tesnosti tlmičov, tesnosti potrubí a karterov motora a prevodovky, tesnosti hydraulických okruhov, kontrolu ochranných manžiet, vôle v nábojoch, tiahlách, čapoch a kĺboch, kontrolu ručnej brzdy, stavu nabitia batérie, hĺbky dezénu a kvality brzdovej kvapaliny.

Citroën C2 Citroën C3
Citroën C2 a Citroën C3 prvej generácie

Servisné programy pre staršie vozidlá značkové siete vytvárajú s cieľom pritiahnuť do autorizovaných servisov aj takých zákazníkov, ktorí sa po skončení záruky prevádzkam s veľkým logom výrobcu oblúkom vyhýbajú. Niektoré značky si zákazníkov pre svoje servisy "poisťujú" dlhými zárukami, čo funguje aj napriek Európskou úniou vynútenému zrušeniu pravidla "oprava v neznačkovom servise = koniec platnosti záruky".

Nie je jasné, prečo Citroën svoju servisnú akciu obmedzil platnosťou do 31. augusta 2011. Možno ide o test, po ktorom bude nasledovať rozhodnutie o trvalom zavedení programu a prípadnom rozšírení na ďalšie modelové rady.

Redakcia Autozor.sk, ilustračné foto - Citroën