V januári 2008 bol koncept veľkého päťdverového kupé hviezdou detroitského autosalónu. Toto leto sa na verejnosť dostali oficiálne fotky a technické údaje sériového modelu. A od konca októbra sa dá u predajcov Audi reálne objednať - Audi A7 Sportback.

Marketingoví stratégovia značky nový model definovali ako "puristické kupé pre topmanažérsky segment", resp. ako estetickú alternatívu klasického sedanu pre zákazníkov, ktorí kladú dôraz na dizajn. Audi chce počas životného cyklu modelu predať 200-tisíc A7-čiek, pričom dve tretiny hrdých majiteľov prémiového auta majú byť noví zákazníci značky.

Prví záujemcovia si môžu vybrať z troch 6-valcových V-motorov: 2,8 FSI, 3,0 TFSI a 3,0 TDI. Všetky sa štandardne kombinujú so stálym pohonom všetkých kolies Quattro a 7-stupňovou automatickou prevodovkou S-tronic. Neskôr pravdepodobne pribudnú ďalšie motory a verzie s pohonom iba predných kolies kombinované s bezstupňovou prevodovkou Multitronic.

Slovenský importér v súčasnosti ponúka iba dve možnosti: 3,0 TFSI quattro S tronic a 3,0 TDI quattro S tronic (kliknutím na názov verzie sa prejdeš na podrobný cenník so špecifikáciou v databáze Autozoru).

audi a7

audi a7

audi a7

audi a7

Redakcia Autozor.sk, foto - Audi