Značka Chevrolet vstúpila do roka 2011 s mierne upravenými cenníkmi a jednou veľkou zmenou v portfóliu. Sedan vyššej strednej triedy Epica, z ktorého sa vlani podľa oficiálnych štatistík ZAP SR predal len jeden kus, vypadol z ponuky. A predajcovia začali prijímať prijímať objednávky na dlho očakávaný model Orlando - 7-miestne MPV s robustným výzorom a atraktívnou cenou, ktoré má neporovnateľne väčší predajný potenciál ako konzervatívna Epica. Základnú cenu Orlanda s motorom 1,8 16V dovozca stanovil na okrúhlych 15 000 €. Na Autozore už máme podrobné špecifikácie s cenami.

Chevrolet Orlando reklama
Reklamné fotky Orlanda sa Chevrolet pokúsil osviežiť humorom.

Chevrolet Spark v porovnatí s decembrom veľmi mierne zlacnel, rádovo o desiatky €. Aveo sa už neponúka s automatickou prevodovou. Predajne úspešný sedan nižšej strednej triedy Cruze vo vyšších výbavách s benzínovými motormi oproti decembru zdražel približne o 300 €, no najlacnejšia verzia si cenu zachovala. Jediná, 92 kW naftová verzia Cruze (z ponuky vypadol silnejší diesel 110 kW, ktorý sa dal objednať aj s automatom), zdražela o vyše 1000 €. SUV Captiva (sesterský model Opla Antara) sa už nepredáva s motorizáciou 3,2 V6 a nové ceny sú vyššie o 200 až 300 €. 

Chevrolet Cruze hatchback
Chevrolet Cruze hatchback (výstavný prototyp)

Chevrolet sa dá s istotou zaradiť medzi ašpirantov na titul šťuky v tohtoročnom predaji. Už vlani prekvapil predajom 473 kusov novinky Cruze. A tento rok bude modelová ofenzíva značky oveľa silnejšia: po Orlande príde v polovici roka na trh 5-dverový hatchback Cruze a v približne rovnakom čase aj nová generácia Avea.

Chevrolet Aveo sedan 2011
Nový Chevrolet Aveo sedan

Redakcia Autozor.sk, foto - Chevrolet