Štvrtá generácia Subaru Impreza v týchto dňoch debutuje na autosalóne v New Yorku. Pred dvomi týždňami výrobca uvoľnil len jednu fotografiu, aby vystupňoval napätie. Dnes už máme k dispozícii oficiálne fotky oboch karosárskych verzií a poznáme aj základné technické parametre, hoci platné len pre americkú špecifikáciu.

Nové Subaru Impreza

Nová Impreza sa spolieha na tradičné hodnoty, ktorými si od svojho zrodu v roku 1992 postupne vybudovala povesť výnimočného auta pre fajnšmekrov - symetrický pohon všetkých kolies a motor s protiľahlými valcami. Pod kapotou nájdeme od základu prepracovaný benzínový boxer, ktorý môže byť okrem manuálu spriahnutý aj s bezstupňovou prevodovkou Lineartronic.

Nové Subaru Impreza

Motor dáva z dvoch litrov objemu výkon 109 kW pri 6200 ot./min a 196 Nm krútiaceho momentu s vrcholom pri 4200 otáčkach. Oproti predchodcovi má o 10 % nižšiu spotrebu paliva a lepšie dynamické parametre (údajne rovnaké ako starší motor v 2,5-litrovej verzii), je živší v nižších otáčkach a bezprostredne reaguje na pokyny plynového pedálu.

Nové Subaru Impreza

Rázvor náprav sa zväčšil o 25 mm na 2645 mm. Sedan je dlhý 4580 mm, hatchback 4415 mm. Na fotkách zaujme šikmejšie predné sklo. V súlade s aktuálnymi trendmi bola zvýšená pozícia sedenia, čím konštruktéri dosiahli zlepšenie pocitu bezpečia a lepšie využili vnútorný priestor. Palubná doska umožňuje montáž aj kolenného airbagu.

Nové Subaru Impreza

Redakcia Autozor.sk, foto - Subaru