V prvej časti sme sa venovali novinkám s najväčším predpokladaným významom pre slovenský trh. No zaujímavých svetových premiér bolo na autosalóne viac. Aj v druhom dieli rýchleho preletu na Ženevou sa vyhneme dizajnérskym výstrelkom a predstavíme výlučne modely pripravené do výroby. Tentoraz s autentickejšími fotkami priamo z prostredia autosalónu.

Nissan Micra dostal nový benzínový turbomotor s priamym vstrekovaním, objemom 1,2 l a výkonom 72 kW. Dosahuje emisiami CO2 len 95 g/km. To ho môže urobiť atraktívnym v očiach firemných nákupcov, ktorí potrebujú dodažať korporátnu politiku "jazdíme na autách s emisiami do 100 g/km", no nemajú rozpočet na hybridy či elektromobily.

Nissan Micra 1,2 DIG

Subaru Trezia rozmerovo patrí do triedy mikrovanov. Značka sa v nižších segmentoch už tradične spolieha na spolupráce s inými automobilkami. Do konca minulého roka predávané Justy bolo odvodené od Daihatsu Sirion, na niektorých trhoch (napríklad vo Švajčiarsku) dokonca jazdia Suzuki Ignis s označením Subaru Justy. Trezia je plod spolupráce s Toyotou, technicky aj dizajnovo je praktický zhodná s modelom Verso-S. Detaily zatiaľ nie sú známe, no ponuka motorov zrejme bude kopírovať motorizácie Versa-S a pravdepodobne sa objaví aj verzia s pohonom 4x4.

Subaru Trezia

Ssangyong Suti - tak o tomto aute nemáme žiadne podrobnejšie informácie. Pravdepodobne ide o modernizovaný model Actyon. Či sa objaví aj v oficiálnom predaji na Slovensku, je vo hviezdach.

Ssangyong Suti

Premiéra Audi RS3 Sportback, najsilnejšej verzie modelového radu 3, sa očakávala už na jesennom parížskom autosalóne. Z dôvodov známych len výrobcovi sa nakoniec presunula do Ženevy. Auto s 2,5 litrovým päťvalcovým motorom TFSI dosahuje výkon 250 kW a na stovku zrýchľuje za 4,6 sekundy. Vyrába sa len kúsok od slovenských hraníc v Györi.

Audi RS3 Sportback

Spolupráca koncernov Fiat a Chrysler (podložená vlastníckym prepojením) sa okrem modelovej ponuky Lancie prejaví aj v portfóliu Fiatu. Sedemmiestne SUV Fiat Freemont je odvodené od Dodge Journey. Začne sa predávať s dvomi turbodieselmi a predným pohonom, neskôr pribudne aj pohon 4x4 a benzínové motory.

Fiat Freemont

Tak toto bol pre fanúšikov naozaj šok. Štvormiestny interiér tu už bol v kupé 612 Scaglietti, ale Ferrari FF, ktoré ho nahradí, má pohon 4x4 a sklápateľné sedadlá! Pre značku totálne netradičný tvar karosérie umožnil vytvoriť viariabilný vnútorný priestor s dostatkom miesta nad hlavami aj vzadu a navyše batožinový priestor s neuveriteľným (v kontexte značky) základným objemom 450 litrov. Technické parametre sú už tradičnejšie: 12-valcový motor objemu 6,3 l s výkonom 485 kW a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy. 

Ferrari FF

Facelift kompletného modelového rad Peugeot 308 (hatchback, kombi a kupé-kabriolet) prináša okrem kozmetických dizajnových zmien aj nové technlógie. Novinkou pod kapotou je tzv. mikro-hybrid eHDI s emisiami CO2 len 98 g/km.

Peugeot 308 facelift 2011

Saab 9-5 Sportcombi dopĺňa modelový rad patriaci do vyššej strednej triedy o variabilnejšiu alternatívu s úctyhodným objemom batožinového priestoru 527 l v základnej konfigurácii a 1600 l pri sklopených sedadlách.

Saab 9-5 Sportcombi

Redakcia Autozor.sk, foto - Salon-auto.ch