Dizajnérske štúdie z práve prebiehajúceho Ženevského autosalónu zatiaľ nechajme na obdivovanie nadšencom. Pozrime sa na autá, ktoré stoja všetkými štyrmi na pevnej zemi a onedlho sa budú dať kúpiť.

Citroen DS4 je exkluzívnejšia karosárska verzia modelu C4, s ktorým zdieľa spoločnú podvozkovú platformu. Ide o 5-dverové auto s kľučkami zadných dverí zamaskovanými v stĺpikoch. Vyššou svetlou výškou pôsobí ako pokus o malé SUV.

citroen ds4

Chevrolet Cruze hatchback sme už predstavili ako predvýrobnú štúdiu. Po celosvetovom úspechu by mal výrobcovi priniesť zvýšenie trhového podielu v Európe. Predávať sa začne od leta 2011.

Chevrolet Cruze hatchback

Hyundai i40, dlho očakávaná novinka juhokórejského koncernu v strednej triede, príde na trh v neobvyklom garde karosárskych verzií - najskôr kombi, neskôr sedan a/alebo liftback. Ohlásené sú benzínové motory 1,6 GDI 99 kW s priamym vstrekovaním a klasický dvojliter 2,0 130 kW. Naftovú alternatívu bude na začiatku predaja zastupovať agregát 1,7 l vo výkonových verziách 85 a 100 kW.

Hyundai i40 Hyundai i40 Hyundai i40

Kia na autosalóne predstavuje dva kľúčové nové modely: Picanto a Rio. Oba sa vyznačujú mladistvým dizajnom, ktorý ostro kontrastuje s dosluhujúcimi staršími súrodencami, ale nestratí sa ani v aktuálnej európskej konkurencii. Základom pod kapotou Picanta má byť trojvalec 1,0 l. Rio dostane aj benzínový turbomotor 1,2 l a diesel so šokujúcim objemom 1,1 l.

Kia Picanto Kia Rio

Značka Lancia patriaca do koncernu Fiat prišla hneď s piatimi novinkami. Domáci taliansky pôvod má len malá Lancia Ypsilon. Modely Flavia, Flavia Cabrio, Thema a Voyager sú prezlečené americké Chryslery 200, 300 a Grand Voyager.

Lancia Ypsilon Lancia Flavia Lancia Flavia cabrio Lancia Thema Lancia Voyager

Opel Ampera, európska verzia Chevroletu Volt, je elektromobil so spaľovacím motorom, ktorý však nie je zapojený do pohonnej sústavy ako v hybridoch, ale slúži výlučne na dobíjanie batérií. Auto má vlastnosti (vrátane dojazdu) porovnateľné s klasickým vozidlom. Jeho najväčším problémom zrejme bude cena. Opel tvrdí, že už má záväzné objednávky od tisícky zákazníkov.

Opel Ampera

Ďalšie ženevské novinky stručne obrazom: Volkswagen Golf cabrio, Saab 9-4X a Range Rover Evoque.

VW Golf cabrio Saab 9-4X Range Rover Evoque

Redakcia Autozor.sk, foto - výrobcovia