Keď Chevrolet na jesennom parížskom autosalóne odhalil produkčnú verziu nového Avea, niektorým európskym výrobcom sa roztriasli kolená. Oproti aktuálnej generácii, ktorá je v podstate len mierne upravenou verziou kórejského Daewoo Kalos, je to úplne iná liga. Minimálne v dizajne. Ak by šlo len o estetickú stránku, nové Aveo je odsúdené na úspech medzi mladými európskymi motoristami.

V prakticky rovnakej forme, ibaže pod názvom Sonic, sa auto bude predávať aj za oceánom. Nielen technické normy, ale aj vkus európskych a amerických zákazníkov sa v posledných rokoch veľmi priblížili. Európsky zákazník si síce stále o trochu viac potrpí na technickú vyspelosť konštrukcie, no v nižších cenových segmentoch už výrobcovia nemajú prakticky žiadny priestor na odlíšenie sa.

Nové Aveo by sa malo začať predávať v lete 2011. Zároveň sa hatchbackom príde na trh aj sedan. Všetky verzie majú mať ESP v základnej výbave - uvidíme, aká bude realita na slovenskom trhu. Nástupca narástol do dĺžky aj do šírky, vnútorný priestor má byť popri dizajne jedným z hlavných tromfov. Chevrolet tvrdí, že dosiahol jednu z najvyšších torzných tuhostí karosérie v segmente, čo by sa malo prejaviť na jazdných vlastnostiach.

Popri troch benzínových motoroch s objemom 1,2 až 1,6 l sa v ponuke prvý raz objavi aj dieselový agregát 1,3 l vo dvoch výkonových verziách. S motormi bude možné kombinovať 5- a 6-stupňové manuálne prevodovky alebo 6-stupňový automat.

chevrolet aveo 2011
chevrolet aveo 2011
chevrolet aveo 2011

A toto je americká verzia Sonic:

chevrolet sonic

Redakcia Autozor.sk, foto - Chevrolet