Škoda odhalila novú generáciu low-costového modelu Octavia Tour. Presne podľa očakávaní, je to aktuálna generácia Octavie pred faceliftom a s obmedzenou výbavou. Čo už nie je celkom v súlade s očakávaniami škodovkárov, je ponuka len dvoch motorov a najmä absencia naftovej alternatívy (pozri ceny a parametre v databáze Autozoru).

skoda octavia tour II

Škoda musela urobiť opatrenia, aby predaj Octavie Tour II nekanibalizoval predaj "normálnej" Octavie. Odlíšenie okrem prednej masky spred faceliftu predstavujú čierne lakované zrkadlá, čierne kľučky dverí a chýbajúce bočné ochranné lišty. Fabrické autorádio či ESP sú v príplatkovej výbave. Podobne delené zadné sedadlá pre verziu liftback. Dízlový motor či automatickú klimatizáciu (mechanická je v štandarde) v Octavii Tour II nedostanete ani za príplatok.

Nechajme sa prekvapiť, ako zaberie základná cena 10 990 € za liftback s veľkým kufrom a motorom 1,4 MPI 59 kW, ktorá sa pri značkovom financovaní dostane pod magickú hranicu 10 000 €. Variabilnejšie kombi so silnejším motorom 1,6 MPI 75 kW stojí 13 490 €.

skoda octavia tour II

skoda octavia tour II

skoda octavia tour II

skoda octavia tour II

Redakcia Autozor.sk, foto Škoda Auto