Trojdverová športová verzia Astry bude mať oficiálnu premiéru na septembrovom frankfurtskom autosalóne (15. - 25. 9. 2011). Opel očakáva, že jej podiel na predajoch modelového radu nižšej strednej triedy dosiahne 15 až 20 percent.

Opel Astra GTC

GTC má byť viac ako len ďalšou karosárskou verziou. V najsilnejších motorických verziách ašpiruje na zaradenie do populárneho segmentu hot-hatch, ktorému sa darí najmä v Západnej Európe medzi mladými, dobre zarábajúcimi yuppies. Jeho ambície potvrdzuje prepracovaný podvozok, podobný ako má Insignia GTC. Na prednej náprave McPherson je použitý zosilnený stabilizátor HiPerStrut, na viacprvkovej zadnej Wattov priamovod. V porovnaní s 5-dverovou Astrou je GTC o 15 mm nižšie, rozchod je širší o 40 mm vpredu a 30 mm vzadu. Kvôli zmenej zadnej náprave sa musel i 10 mm predĺžiť aj rázvor. Výsledkom majú byť športové jazdné vlastnosti s mimoriadne presným riadením a jednoznačnou spätnou väzbou.

Na začiatku budú k dispozícii tri benzínové motory a jeden diesel: 1,4 turbo 88 kW, 1,4 turbo 103 kW, 1,6 turbo 132 kW a 2,0 CDTI 121 kW. V septembri sa dozvieme, aké motory sa budú montovať do špičkových verzií OPC. Astra GTC sa bude vyrábať v poľskom závode v Gliwiciach. Objednať sa dá už teraz, ceny na nemeckom trhu sa začínajú na 21 750 €.

Opel Astra GTC

Redakcia Autozor.sk, foto a video - Opel