Na práve prebiehajúcom autosalóne v New Yorku predstavila značka Kia okrem iných noviniek dve také, ktoré budú zaujímať aj slovenských motoristov.

Po ženevskej premiére hatchbacku Rio (žial, na nedávny bratislavský salón ho Kia nepriviezla) je na svete definitívna verzia sedanu zaradeného do triedy malých áut. Bude konkurovať napríklad Chevroletu Aveo, Renaultu Thalia alebo Honde City a do segmentu prinesie vyspelé technológie ako je priame vstrekovanie benzínu alebo stop/štart systém. Na jeseň uvidíme, ktoré z nich sa dostanú do verzií predávaných na našom trhu a koľko to bude stáť.

Kia Rio sedan
Kia Rio sedan

Hoci dizajn Kie Soul predstavenej v roku 2009 je ešte stále dostatočne atraktívny, výrobca usúdil, že je čas na facelift. Spolu s ním sa zviezlo nasadenie novej techniky, napríklad 6-stupňových prevodoviek alebo už spomenutého priameho vstrekovania benzínu. Cieľom je najmä nižšia spotreba a emisie. Na fotke je síce americká špecifikácia Soulu po facelifte, no keďže ide o globálny model, európska by nemala byť výrazne odlišná. Porovnajte si faceliftovaný Soul so súčasným:

Kia Soul new
Kia Soul po facelifte

Kia Soul old
Kia Soul pred faceliftom

Redakcia Autozor.sk, foto - Kia