Do segmentu prémiových kompaktných SUV vstupuje ďalší hráč. Audi ku svojmu veľkému Q7 a strednému Q5 pridáva menšieho brata - na platforme VW Tiguan postavené Q3. Predávať sa začne od júna 2011 za ceny začínajúce na nemeckom trhu tesne pod hranicou 30 000 €. Pionier segmentu BMW X1 tak dostane prvého priameho konkurenta. Onedlho sa pridajú ďalší - Range Rover Evoque či Mercedes-Benz BLK.

Audi Q3

Q3 má vďaka využitiu hliníkových koštrukčných prvkov v základnej verzii pohotovostnú hmotnosť pod 1500 kq a odvezie od 460 do 1365 litrov batožiny. Na začiatku predaja sa bude dodávať s dvomi benzínovými TFSI motormi 132 a 155 kW a jedným naftovým TDI 125 kW. Neskôr pribudne ďalšie TDI s výkonom zníženým na 103 kW a pohonom len prednej nápravy, ktoré dosiahne kombinovanú spotrebu 5,2 l/100 km. Všetky verzie budú sériovo vybavené štart/stop systémom a rekuperáciou brzdnej energie.

Audi Q3

Čo sa týka pohonu 4x4, výrobca v tlačovej správe používa tradičný názov Quattro, no zatiaľ nie je úplne jasné, či pôjde o pre Audi tradičný stály pohon všetkých kolies s medzinápravovým diferenciálom Torsen, alebo o pohon so spojkou Haldex ako vo VW Tiguan. Audi Q3 sa bude vyrábať v španielskom závode Martorell neďaleko Barcelony.

Audi Q3

Audi Q3

Redakcia Autozor.sk, foto - Audi