Konkurenčný boj na slovenskom automobilovom trhu nepoľavuje. Kým v minulosti bol začiatok roka obvykle časom výpredaja áut vyrobených v roku predchádzajúcom, v súčasnosti značky prichádzajú s akciami na autá, ktoré nemajú hendikep vlaňajšieho roka výroby.

Peugeot 508Peugeot

Značka začala predávať svoju veľkú novinku strednej triedy s označením 508, ktorá v portfóliu musí (aspoň na istý čas) zastúpiť úlohu modelov 407 aj 607. Na trh naraz prišla s karosériami sedan aj kombi za ceny začínajúce tesne pod 22 000 €. Peugeot popri 508-ke dopredáva aj dosluhujúcu 407-ku, ponuka je obmedzená na dva naftové motory a jediný stupeň výbavy.

Hyundai i20Hyundai

Hyundai aktuálne propaguje sezónnu akciu na model i20: zimné pneumatiky a klimatizácia k vybraným verziám zadarmo. Úplne "zadarmo" to nie, cena je v porovnaní so štandradnou vyššia o cca 170 €, no ako protihodnotu dostane zákazník určite viac.

Renault

Druhá najpredávanejšia značka má pre niektoré modely tento rok už tretiu verziu cenníkov. Kto rozmýšľa o Renaulte Clio a z nejakých dôvodov sa vlani ku kúpe ešte neodhodlal, neprerobí. Clio plošne zlacnelo o 200 €. Pri využití značkového financovania dovozca pridáva zľavu 600 €, predĺženú záruku a PZP na dobu financovania zdarma. Na predaj Clia už zrejme pôsobí skutočnosť, že prišlo na svet už v roku 2005 a nová generácia je pred dverami. No lízingové bonusy sú pripravené aj pre väčšinu ostatných modelov Renaultu.

Malé zemetrasenie nastalo v modelových radoch Mégane a Scénic. Z ponuky oboch vypadli výbavové stupne Expression a "navigačný" LS Carminat TomTom. Nahradil ich cenovo medzi nimi situovaný Advantage, do ktorého sa štandardne montuje automatická dvojzónová klimatizácia, dažďový a svetelený senzor či audiosystém s Bluetooth pripojením. Ponuka motorov pre Scénic je teraz o tri naftové agregáty chudobnejšia, vypadol základný 1,5 dCi 70 kW a dva motory 2,0 dCi z opačného konca ponuky. Mégane v základnej výbave Authentique sa už nedodáva s ESP v sérii, zato má zabudovaný audiosystém. V prípade hatchbacku sa výbava Authentique presunula pod Mégane Generation, čo je auto s mierne odlišnou karosériou aj podvozkom.

Do Fluence sa začal pre slovenský trh montovať benzínový agregát 2,0 16V 105 kW. Sedan nižšej strednej triedy s ním zrýchli z 0 na 100 km/h pod 10 sekúnd a dosahuje slušnú pružnosť, no na parametroch spotreby je vidno technicky starší pôvod motora.

Volkswagen TouaregNové autá na Autozore

Do databázy sme v posledných dňoch doplnili napríklad Volkswagen Touareg, Mazdu 3 či veľkopriestorové dvojičky VW Sharan a Seat Alhambra, popri tom sme aktualizovali stovky cien. V databáze je v súčasnosti zhruba 2300 áut a denne pridávame ďalšie.