Aktualizácia 10. 12. 2010: Twingo Miss Sixty sa už predáva aj v slovenskej sieti dílerov Renaultu. V špecifikácii, ktorá je technicky identická s bežným Twingom, čiže bez akýchkoľvek ekologických úprav. No cena 8490 € je výrazne výhodnejšia ako tá, ktorú Renault avizoval pre domáci trh. Pozrite si detailnú špecfikáciu a cenník.

Limitovaná "glamour" séria Renaultu Twingo je spoločným marketingovým projektom automobilky a známej talianskej módnej značky. Miss Sixty spája imidžový obal s nízkymi emisiami - a tie v niektorých krajinách znamenajú štátne dotácie na nákup auta alebo daňové úľavy. Hoci Slovensko zatiaľ autá s nízkymi emisiami nijako nezvýhodňuje, špeciálna séria sa bude predávať aj tu.

Potenciálne majiteľky si budú môcť vybrať z dvoch motorov: naftového 1,5 dCi 75 (emisie CO2 94 g/km) a benzínového 1,2 LEV 16V 75 (emisie CO2 109 g/km). Zníženie emisií konštruktéri dosiahli viacerými úpravami - ťažšie sprevodovanie všetkých prevodových stupňov, nízkoviskózne mazivá, optimalizácia ventilového systému, aerodynamické úpravy karosérie, pneumatiky s nízkym valivým odporom.

Interiér je prevedený v kombinácii čiernej a ružovej alcantary, rešpekt na ceste Twingu dodajú 15-palcové zliatinové disky. V závislosti od krajiny bude v štandardnej výbave manuálna alebo automatická klimatizácia, Bluetooth konektivita a samostatne posuvné zadné sedadlá. Renault hovorí o štarte predaj v novembri 2010. Vo Francúzsku bude cena začínať na 12 500 € po odrátaní štátnej dotácie (500 € alebo 1000 € v závislosti od motora). Slovenské ceny ani presný termín začiatku predaja zatiaľ nie sú známe.

renault twingo miss sixty

renault twingo miss sixty

renault twingo miss sixty

renault twingo miss sixty

Redakcia Autozor.sk, foto - Renault