Od začiatku mája Renault na Slovensku oficiálne predáva všetky verzie minivanu Scénic (krátky aj Grand) s novým úsporným motorom 1,6 dCi 96 kW. Agregát je vybavený systémom stop/štart. Cena je o 400 € vyššia ako v prípade staršieho motora 1,9 dCi s rovnakým výkonom, ktorý má novinka postupne nahradiť. Ceny Scénicu sa inak nezmenili, trvá aj akcia "PZP na dobu financovania zdarma" spolu s bonusom 1000 € a predĺženou zárukou na 5 rokov/100 000 km v prípade využitia značkového lízingu.

Renault Scénic

Renault Kangoo už nie je dostupné s automatickou prevodovkou, ktorá sa predtým dala skombinovať s motom 1,6 16V 78 kW a výbavou Privilege. Ceny ostali nezmenené, no lízingové zvýhodnenie o 1700 € importér nahradil zľavami pre firemnú klientelu.

Do cenníkov Renaultu Mégane (hatchback aj Grandtour) sa vrátila vybava Expression. Je dostupná s tromi (hatchback), resp. štyrmi motormi (Grandtour) a cenovo zaradená medzi Authentique a Advantage. Ceny výbavy Expression sú v proovnaní s januárom, kedy bola naposledy v ponuke, nižšie o 100 €.

Mégane Coupé sa už nedá objednať s motorom 2,0 dCi 110 kW v kombinácii s klasickou automatickou prevodovkou. Jedinou možnosťou vybavenia kupé automatom tak ostala dvojspojková prevodovka EDC k motoru 1,5 dCi 81 kW.

Renault Fluence dostal novú výbavu Advantage. V proovnaní so základnou Confort má navyše automatickú 2-zónovú klimatizáciu a bluetooth handsfree. Dodáva sa s dvomi motormi, jeden z nich možno skombinovať aj s automatickou prevodovkou EDC.

Na letné mesiace Renault pre fanúšikov športových vozidiel pripravil akciu Sport Tour 2011. Kolóna vozidiel Twingo R.S. Gordini, Clio R.S. Gordini, Mégane R.S., Mégane Coupé Cabriolet a Laguna Coupé sa bude presúvať medzi participujúcimi dílermi od mája do októbra, pričom na každom mieste sa zdrží jeden až tri týždne. Okrem prehliadky áut a testovacích jázd bude pripravená aj prezentácia pneumatík a hliníkových diskov Etop. Kalendár akcie s rozpisom lokalít nájdete na stránke Renaultu.

Renault Mégane Coupé R.S.

Redakcia Autozor.sk, foto - Renault