Importér značky Škoda vydal na konci mája nové cenníky kompaktného SUV Yeti. Predtým nepomenovaná základná verzia má teraz názov Active, nasledujú Ambition a Experience. Pribudli dve akciové edície City a Mont Blanc.

Ceny štandardných výbav sa oproti minulosti prakticky nezmenili. Väčšina narástla o 7 €, iba verzie s automatickou prevodovkou DSG zdraželi trochu výraznejšie - približne o 150 €. Sedemstupňová automatická prevodovka DSG s dvomi spojkami sa po novom dá objednať aj v kombinácii so základným motorom 1,2 TSI 77 kW a výbavou Active.

Škoda Yeti

Akciová výbava City vychádza zo základnej Active. Rovnako ako ona je dispozícii pre všetky prednokolky a dve motorizácie s pohonom 4x4. Oproti Active v nej zákazník navyše dostane zliatinové disky, mechanickú klimatizáciu, autorádio, vyhrievané zrkadlá, diaľové ovládanie centrálu, tempomat, palubný počítač, lakťovú opierku s audio vstupom, bedrové opierky na predných sedadlách, výškovo nastaviteľné sedadlo spolujazdca, bočné ochranné lišty, hmlovky a tónované sklá. To všetko za príplatok 1850 € vo verzii so základným motorom, pričom dokúpenie tejto výbavy samostatne by vyšlo skoro na dvakrát toľko.

Druhá akciová edícia Mont Blanc vychádza z druhého stupňa výbavy Ambition a je k dispozícii pre všetky motorické a pohonné verzie. Navyše oproti Ambition má 17-palcové zliatinové disky, dvojzónovú automatickú klimatizáciu, audiosystém 2 DIN a ďalšie 4 reproduktoy vzadu, vyhrievané predné sedadlá, 4-ramenný multifunkčný kožený volant, parkovacie senzory vzadu, displej Maxi DOT, hmlovky so zákrutovou funkciou, vyhrievané dýzy ostrekovačov čelného skla, schránku na okluliare, kontrolu tlaku v pneumatikách. Príplatok oproti Ambition v kombinácii so základným motorom je 1450 €.

Redakcia Autozor.sk, foto - Škoda