V utorok 12. apríla 2011 sa v Inchebe začne 21. ročník medzinárodného salónu automobilov, autopríslušenstva, garážovej a servisnej techniky Autosalón Bratislava 2011. Prvý deň bude tradične vyhradený novinárom, od stredy 13. apríla do nedele 17. apríla budú brány otvorené pre širokú verejnosť.

Organizátor avizuje niekoľko desiatok slovenských výstavných premiér. Realita je taká, že väčšina z áut vo zverejnenom zozname sa na Slovensku už niekoľko mesiacov bežne predáva. My vyberáme novinky s potenciálom osloviť masového spotrebiteľa, ktoré ešte bežne v showroomoch neuvidíte a zatiaľ pre ne nie sú zverejnené ani cenníky.

Hyundai i40 - model, ktorým sa chce kórejská značka konečne v strednej triede presadiť aj v Európe. Na rozdiel od zaužívaných zvyklostí triedy to nie je sedan, ale športovo strihnuté kombi. Neskôr zrejme prídu ďalšie karosárske varianty, no úlohu priekopníka dostala praktická 5-dverová verzia. Tomuto netradičnému prístupu predpovedáme úspech. Hyundai si je zrejme vedomý, že preraziť s i40-kou do firemného segmentu mu bude ešte nejaký ten rok trvať. A v segmente, kde o výbere auta rozhoduje sám jeho budúci používateľ, v našich končinách kombi nad sedanmi vyhrávajú.
Hyundai i40

Nový Ford Focus má podľa prvých recenzií v porovnaní s aktuálnou generáciou podvozok naladený s väčším dôrazom na komfort a auto už nie je etalónom jazdnej agility. Väčšine bežných motoristov to zrejme prekážať nebude, skôr naopak. Trhový úspech novej genrácie bude závisieť najmä od toho, či sa importérovi podarí poskladať a doviezť dostatočne atraktívne akciové výbavy. Ford totiž na Slovensku pôsobí priamo, zastupuje ho nezávislá importérska spoločnosť s japonskými koreňmi. Ak chce dosiahnuť konkurencieschopnú cenu, musí pre zákazníkov poskladať pevné výbavové verzie a u Forda z nich objednať dostatočné množstvo.
Ford Focus 2011

Nová Kia Picanto zaručene prinesie čerstvý vietor do mestského segmentu A. Kórejské dvojičky Kia a Hyundai v ňom doteraz  nehrali prvé husle, podobe ako v segmentoch od strednej triedy vyššie ich reprezentovali technicky a dizajnovo zaostávajúce modely. Ofenzívu pred niekoľkými rokmi naštartovali v nižšej strednej triede, v triede SUV a MPV, kde sa rýchlo dostali na prvé priečky rebríčkov predajnosti. Nové Picanto spolu so sesterským Hyundaiom i10 pravdepodobne najviac starostí spôsobí francúzskym značkám.
Kia Picanto

Nový Chevrolet Aveo bude po Captive, Cruze a Orlande ďalším modelom, pri ktorom sa Chevrolet definitívne zbaví nálepky dedičstva Daewoo. Zatiaľ nevieme, ktorú karosársku verziu - hatchback alebo sedan - výrobca v Bratislave predstaví. Každopádne to už bude auto bez technického a dizajnového hendikepu aktuálnej generácie. Ak sa nezasiahne vyššia moc (napríklad v podobe prudkého oslabenia eura voči doláru či narušenia námorných dopravných ciest z Ázie), tak Aveo spolu s novou Kiou Rio takmer naisto ovplyvnia trhové pomery v segmente, ktorému zatiaľ suverénne dominuje Škoda Fabia.
Chevrolet Aveo sedan 2011

Predbežný zoznam vystavujúcich značiek:

Artega
Audi
Bentley
Cadillac
Citroën
Corvette
Dacia
Ferrari
Ford
Gumpert
Honda
Hyundai
Chevrolet
Jaguar
Kaipan
Kia
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Maserati
Mazda
Mercedes
Opel
Peugeot
Piaggio
Porsche
Range Rover
Renault
Rolls Royce
Seat
Smart
Spyker
Subaru
Suzuki
Tiger sportcars
Volvo
Volkswagen
Wiesmann

Zoznam očakávaných slovenských premiér:

Audi A6
Audi A1

Citroen DS4
Citroen DS3 RACING
Citroen C4
Citroen concept car
Citroen C-Zero

Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Grand C-MAX
Ford Mondeo
Ford S-MAX
Ford Galaxy

Honda Jazz Hybrid

Hyundai i40
Hyundai Veloster
Hyundai Genesis Coupe
Hyundai Genesis
Hyundai Equus
Hyundai i10

Chevrolet Aveo
Chevrolet Orlando
Chevrolet Captiva

Kia Picanto
Kia pro_cee´d

Land Rover FREELANDER 2 SPORT LE
Land Rover DEFENDER LE

Mazda 6
Mazda 5

Mercedes-Benz trieda C
Mercedes-Benz trieda SLK
Mercedes-Benz trieda CLS

Opel Corsa
Opel Antara
Opel Astra Sports Tourer

Peugeot 508
Peugeot 508 SW
Peugeot 308
Peugeot 308 SW
Peugeot 308 CC
Peugeot 3008 HY4
Peugeot iOn
Peugeot koncept HR1

Porsche Cayenne

Renault Latitude
Renault Laguna Grandtour
Renault Twingo Miss SixtyM
Renault Megane 5dv Advantage CC
Renault Megane Grandtour GT

Rolls Royce Ghost
Rolls Royce Coupe

Seat Alhambra
Seat Ibiza COPA
Seat Leon COPA
Seat Altea COPA
Seat Altea XL COPA

Subaru Trezia
Subaru WRX STI Sedan
Subaru Impreza Diesel XV

Suzuki Kizashi
Suzuki Swift

Tiger R 10
Tiger Avon

Volvo OCEAN RACE XC60
Volvo OCEAN RACE V60

Volkswagen Tiguan
Volkswagen Golf Cabriolet
Volkswagen Eos
Volkswagen Amarok

Redakcia Autozor.sk, foto - výrobcovia