Toyota Yaris sa od začiatku apríla dá objednať už len s dvomi benzínovými motormi 1,0 51 kW a 1,33 74 kW. Diesel 1,4 vypadol z ponuky, podobne ako 1,33 Dual VVT-i so štart/stop systémom. Spolu nimi z cenníkov zmizla aj navyššia výbava Sol. Najpredávanejší model Toyoty, z ktorého sa vlani na Slovensku dostalo k zákazníkom 918 kusov, sa tak aktuálne dá kúpiť len s dvomi motormi a vo dvoch výbavách. A to je ešte jedna z nich len symbolická - základ je totiž o 900 € drahší ako lepšie vybavený Dream.

Toyota YarisPaket Dream obsahuje 15-palcové kolesá, hmlovky, kožený volant a hlavicu radiacej páky, analógový otáčkomer, vonkajšie zrkadlá vo farbe karosérie, elektricky ovládané predné okná a kvalitejšie čalúnenie sedadiel. Klimatizáciu majú všetky Yarisy v štandarde. Ceny Yarisu Dream začínajú na 8990 €, čo je rovnaká cena ako v prechádzajúcich mesiacoch. No v zime predajcovia navyše pridávali kompletné zimné obutie na zliatinových diskoch.

Toyota AurisV cenníkoch hatchbacku Toyoty Auris ostali bez zmeny cien akciové verzie Terra Cool. Rovnako ako v prvom kvartáli k nim zákazníci dostanú aj zliatinové disky bez príplatku. Vyššie výbavy Luna zdraželi o 200 €.

Toyota CorollaSedan Toyota Corolla sa už nepredáva so zliatinovými diskami bez príplatku. Základná akciová verzia Toyota Corolla 1,33 Dual VVT-i 73 kW Terra Cool navyše zdražela o 1500 €. Lepšie vybavená Luna zlacnela o 860 €, s výnimkou kombinácie s motorom 1,6 97 kW, ktorá zdražela o mastných 2110 €.Toyota VersoCeny rodinného vanu Toyota Verso sa oproti marcu v podstate nezmenili. Výnimkami sú 5-miestne verzie 2,2 D-CAT 110 kW s automatickou prevodovkou, ktoré vo výbavách Sol a Premium zlacneli o 750 €.

Toyota AvensisManažérsky sedan Toyota Avensis má v základnej verzii 1,6 Valvematic 97 kW Terra cenu zníženú o zaujímavých 3000 € na 19 900 €. Ostatné verzie si držia rovnaké ceny ako v prvých mesiacoch tohto roka.

Toyota RAV4Kompaktné SUV Toyota RAV4 sa s dvojlitrovým benzínovým motorom a pohonom len predných kolies dostalo pod psychologickú hranicu 20 000 €. Ceny ostatných verzií sa v apríli nemenili.

Redakcia Autozor.sk, foto - Toyota