Sériový Volkswagen Up predstavia na franfurtskom autosalóne v septembri 2011, štyri roky po premiére konceptu. Auto vyrábané v Bratislave bude mať základnú cenu okolo 10 000 €, informoval portál Automotive News s odvolaním sa na riaditeľa VW pre vývoj Ulricha Hackenberga. Ten uviedol, že vývojový proces je vo finálnej prototypovej fáze a čoskoro budú schopní stavať autá veľmi blízke sériovej verzii.

Trojdverové mestské auto so štyrmi sedadlami budú poháňať výhradne trojvalcové benzínové a dieselové motory. Na otázku, či sa neuvažuje aj o dvojvalcom motore, aký vyvinul Fiat pre model 500, Hackenberg odpovedal, že "to je tiež krásny motor". Pripustil, že pôvodne uvažovali o umiestnení motora Up dozadu, ale nákladové dôvody rozhodli pre motor umiestnený vpredu. V takom prípade totiž sú motory vyvinuté pre Up využiteľné aj v iných modeloch koncernu.

VW plánuje uviesť celú rodinu áut postavených na svojej najmenšej platforme. Bude medzi nimi aj päťdverová verzia Up a okolo roku 2013 aj elekromobil.

Reportérom portálu Insideline.com sa podarilo nakrútiť zábery z testovania maskovaného Up v americkom Death Valley:

Takto vyzeral koncept predstavený v roku 2007:

volkswagen up

volkswagen up

Redakcia Autozor.sk, foto - Volkswagen