Dnes sme oficiálne spustili verejnú testovaciu prevádzku novej internetovej služby Autozor.sk. Našim hlavným cieľom je uľahčiť Ti výber nového auta.

Auto je väčšinu ľudí veľká a dlhodobá investícia. Rozhodovanie preto býva dôkladné a namáhavé. Aj emócie hrajú rolu, ale racionálne hľadisko je zvyčajne na prvom mieste. Auto si nekupujeme len tak z momentálneho impulzu, ako nové tričko. Veď koľkí z nás si pred kúpou auta namáhavo vyrábali excelovské tabuľky, písali do nich technické parametre a úžitkové vlastnosti, priraďovali im váhy podľa dôležitosti, aby sme mali konečné rozhodnutie kvalitne odôvodnené?

Služba sústreďujúca všetky dôležité informácie o technických parametroch, výbave, a najmä aktuálne akciové ceny áut oficiálne predávaných na Slovensku, tu dlho chýbala. Preto vznikol Autozor. Už viac nebudeš musieť prácne hľadať informácie na desiatkach webstránok a študovať nekompatibilné cenníky. Autozor prináša jednotnú štruktúru údajov, z ktorých si môžeš vytvoriť prehľadné porovnávacie tabuľky. Môžeš ich zdieľať s ostatnými, čítať aj písať spotrebiteľské recenzie. O zmene v cenníku modelu, ktorý Ťa zaujíma, automaticky dostaneš notifikačný e-mail, stačí sa zaregistrovať. A onedlho bude môcť v pohodlí domova cez Autozor požiadať predajcov áut z celého Slovenska o cenovú ponuku na konkrétne auto.

Naša databáza cien a parametrov áut zatiaľ nie je kompletná. Denne na nej pracujeme, prioritou pri jej napĺňaní sú akciové cenníky modelov zaujímavých pre široké vrstvy spotrebiteľov. Ak v našom vyhľadávaní nenájdeš konkrétne auto, unamená to, že daný model sa ešte nedostal na rad. Vyskúšaj si dovtedy zostaviť porovnávaciu tabuľku z iných modelov - to je funkcia, na ktorú sa sme dosť hrdí. Alebo skús napísať recenziu na niektoré auto, ktoré už máme v databáze. Kompletný katalóg áut, ktoré sa na Slovensku oficiálne predávajú v počtoch vyšších ako zanedbateľných, chceme vybudovať do konca roka 2010. Denná aktualizácia cien a konfigurácií áut bude samozrejmosťou.

Konštruktívnu kritiku radi prijmeme na adrese redakcia@autozor.sk.