skoda servisPred príchodom zimy sa tradične spúšťajú preventívne akcie značkových servisných sietí.

Fiat spolu so sesterskými značkami Alfa Romeo a Lancia ponúka v rámci akcie "Zima 2010 - istota na cestách" servisnú prehliadku za 7 €, ktorá zahŕňa kontrolu bežných prevádzkových funkcií auta bez použitia špeciálnych zariadení.

Za príplatok 19 € zapoja aj počítačovú diagnostiku, k tomu môžete využiť zľavy vo výške 10 až 20 % na oleje, disky, pneumatiky, značkové diely a príslušenstvo.

Podobná Akcia Škody "Zimné servisné dni" láka na cenu prehliadky 4,90 € a rovnako na zľavy do 20 % z cien dielov a príslušenstva.

V Nissane za 5 € urobia zimnú prehliadku a priložia k tomu zľavu do 30 % na vybrané náhradné diely či zimné pneumatiky. V Citroëne majú zľavy na zimné obutie, plastové kryty kolies, výmenu akumulátora aj oleja.

Renault ponúka za 7 € kontrolu vozidla na 25 najdôležitejších miestach a k tomu zľavy do výšky 180 € na opravy či nákup príslušenstva. Zaujímavá je akcia "Zimné pneumatiky za internetové ceny", podľa informácií Autozoru však je veľký problém inzerované pneumatiky naozaj získať - vzhľadom na aktuálne obmedzenia v dodávkach od výrobcov.

Ak nepatríte medzi majiteľov niektorej z uvedených značiek, pozrite sa na webstránku tej svojej. S vysokou pravdepodobnosťou tam informáciu o preventívnej predzimnej akcii nájdete. 

Samozrejme, hlavným cieľom akcií je prilákať do servisu zákazníka, ktorý sa v ňom inak objavuje len v prípade, že naozaj musí. Na druhej strane, zimná motoristická sezóna kladie na auto zvýšené nároky. Už len kvôli pokojnému svedomiu, že sme pre svoje auto a bezpečnú jazdu v ňom urobili všetko, čo treba, sa preventívna návšteva v rámci preventívnej akcie môže vyplatiť.

Časy, kedy sme s novým autom chodili do servisu na povinné prehliadky 2-krát ročne sú (chválabohu) preč. Na druhej strane chýba istota, že na auto sa aspoň raz ročne pozrie profesionál.Príklad z praxe: pri rutinnej návšteve servisu (záručná prehliadka) upozornili majiteľa na prasklinu na vnútornej bočnej strane pneumatiky, ktorú by si inak nemal šancu všimnúť. Pneumatiku hneď vymenil a radšej nemyslí na to, čo by sa mohlo stať, ak by z gumy náhle unikol vzduch pri diaľničnej rýchlosti.

Redakcia Autozor.sk, ilustračné foto - Škoda Auto